Novice
eNagrada
Program
Kotizacije
Lokacija in
namestitev
Plenarna predavanja
Okrogle mize
Izbor študentskega projekta
Za avtorje
Galerija
Odbori
Kontakt
Organizacija in
izvedba
Pogled nazaj:
DSI 2014
DSI 2013
DSI 2012
DSI 2011
DSI 2010
DSI 2009
DSI 2008
DSI 2007
DSI 2006
DSI 2005
DSI 2004
DSI 2003

Matevž Pesek

MATEVŽ PESEK

Matevž Pesek je doktorski študent na Fakulteti za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani, kjer je leta 2012 tudi diplomiral. Na fakulteti deluje kot asistent pri multimedijskih predmetih. Od leta 2009 je član Laboratorija za računalniško grafiko in multimedije, kjer se raziskovalno ukvarja s pridobivanjem informacij iz glasbe, specifično z razvojem kompozicionalnega hierarhičnega modela za razumevanje glasbe. Raziskovalno se ukvarja tudi s področji večmodalnega zaznavanja, komunikacije človek-računalnik ter vizualzacije glasbe z namenom analize in poustvarjanja.
 

Naslov prispevka: Interaktvini zaznavni sistemi: Pridobivanje informacij iz glasbe

Razumevanje glasbe ostaja nerešen problem. Najnovejši trendi v pridobivanju informacij iz glasbe posegajo po t.i. globokih arhitekturah, kjer signal, ki predstavlja glasbo, obdelujemo na več nivojih – od osnovnih konceptov do visokonivojskih predstavitev. S tem namenom smo razvili biološko navdahnjen kompozicionalni hierarhični model za razumevanje glasbe. Pokazali bomo široko uporabo modela za avtomatsko transkripcijo in iskanje glasbe ter njegovo uporabo za analizo in ustvarjanje glasbe.

Glasba vpliva na poslušalce tudi širše: poleg analize same vsebine (melodije, harmonije) raziskujemo tudi razpoloženjski odziv poslušalca, njegovo zaznavanje čustev v glasbi in vpliv slednje na njegovo zaznavanje barv in glasbe. Z obširnim zbiranjem podatkov smo zajeli podatke o čustveni, vizualni in slušni percepciji tisoč uporabnikov. Pokazali bomo, kako podatke uporabimo na široki paleti področij od izboljšanja uporabniške izkušnje v priporočilnih sistemih za glasbo, do vpliva na uporabnikov odziv in počutje. Pokazali bomo tudi, kako se je sistem za zajem podatkov multimodalne percepcije razvil v širše uporabljani anketni sistem z inovativnimi uporabniškimi vmesniki, ki nadomeščajo konvencionalne vmesnike (Likertove lestvice) z modernimi vmesniki MoodStripe in MoodGraph.

Z nami sodelujejo

Sponzor predkonference
Zlati sponzor
Sponzor predavanja
Srebrni sponzor
Sponzor opreme
Medijski sponzor
Sodelujejo z nami
Izpitni centri ECDL
© DSI 2015 Neolab: Razvoj informacijskih rešitev